אודות המרכז לטיפול וחקר סוכרת ע"ש בידריג'י

המרכז נפתח באוגוסט 2007 במטרה להעניק גישה טיפולית  כוללנית על ידי צוות   רב תחומי למטופלים סוכרתיים. המרכז כולל צוות רופאים מאבחן ומטפל , מערך סיעודי ,פרא רפואי וציוד מתקדם לצורך אבחון וטיפול בכל מגוון הבעיות הנובעות מהסוכרת .

הצוות במרכז עובד ביחידה אחת תוך שיתוף פעולה  מלא על מנת להגיע לאבחנה מדויקת ולבניית תוכנית טיפול מותאמת לכל מטופל ומטופל.

שיטה זו מקדמת את צרכי החולה ובני משפחתו הכוללים את הצורך לרכז את כל הבדיקות, הטיפולים וחוות הדעת הנדרשות במקום אחד, חוסכת מהם התרוצצות ממרפאה למרפאה, חוסכת באובדן ימי עבודה ולעיתים חוסכת את ההתמודדות עם חוות דעת שונות .

המרכז לטיפול בסוכרת הינו היחיד בארץ, המתנהל על פי גישה חדשנית זאת הבאה לייעל ולקצר את התהליך הרפואי עבור חולי סוכרת, להקל עליהם את ההתמודדות עם המחלה, תופעות הלוואי, והצורך להתאים אורח חיים חדש.

בנוסף מעניק המרכז למטופליו מבחר פעילויות נוספות הכוללות: קבוצות תמיכה , קורסי מתן מידע וכלים לחיים עם סוכרת, קורסי בישול חוויתי בשילוב עם שף ודיאטנית, קורסי פעילות גופנית ומבחר סדנאות מותאמות ללוח השנה ולנושאים אחרים רלוונטים.

המרכז מקיים ימי עיון והרצאות לצוות המטפל, רופאי קהילה, רופאי בית החולים, אחיות ואחיות נאמנות סוכרת.

המרכז לסוכרת פעיל בנושאי מחקר ופיתוח בתחום הסוכרת ומעורב במחקרים רב מרכזיים בארץ ובעולם. ביניהם נושאים כמו ארגון וייעול מערך הטיפול בסוכרת, מניעת השמנה והתפתחות סוכרת  ומחקרים בשלבים שונים של פיתוח תרופות חדשות לטיפול בסוכרת ובסיבוכיה.

המרכז לסוכרת ע"ש בלדריג'י נותן שירותים רפואיים על ידי צוות רב מקצועי, בתחומים: סוכרת, נפרולוגיה, עיניים, כירורגית  כלי דם, קרדיולוגיה, זיהומים ,אורולוגיה, אורטופדית כף רגל, תזונה ודיאטה, פסיכיאטריה, שירות סוציאלי ושירותי מעבדה.Comments